English version

MIŠKO FONDAS

Žmogus saugo tai, ką myli. O pamilsta – kai pažįsta. Kurdami šį filmą norėjome žengti pirmą žingsnį – supažindinti žmones su maža slėpiningosios Sengirės dvasia. O viso filmo kūrimo metu saugojome dar ir kitą svajonę, kuri prieš metus atrodė beprotiška ir nepasiekiama, tačiau galiausiai virto realybe: įkurti fondą ir pusę lėšų, surinktų „Sengirės“ seansuose, grąžinti miškui.

Tik drauge mes galime realizuoti nuostabiausias idėjas!

Esame dėkingi žmonėms, kurie domisi ir palaiko fondo idėją. Ir labai dažnai sulaukiame klausimų, „kaip sekasi kurti fondą“. Todėl nusprendėme sukurti šią skiltį ir labai glaustai pasidalinti rūpesčiais su Jumis.

Sengirės formuojasi šimtus metų. O jas iškirsti galima per kelias dienas. Todėl svarbiausia, kad įkurtas fondas turėtų gyvuoti ne 5 ar 40, bet bent 300 metų. Dėl to pradinėje stadijoje kuriant įstatus reikia labai apgalvoti ir sudėti maksimalius saugiklius, kad net ir pasikeitus žmonių kartoms fondas / sengirės išliktų ir toliau plėstųsi Lietuvoje.

Dar vienas iš svarbiausių dalykų, kad fondas būtų maksimaliai skaidrus: kad prie jo prisidedantiems žmonėms būtų aišku: kas yra rėmėjai, kur jų pinigai gali būti ir bus panaudoti, pagal kokius kriterijus bus įsigijimui atrenkami miškai ir t.t.

Kas padaryta?

- Filmas “Sengirė” buvo rodomas Lietuvos kino teatruose. Pusė sumos, kurią gavome už bilietus atidėjome fondui. Šiai dienai yra 60 000 EUR;

- Nustatyta fondo įkūrimo data: 2019 metų lapkričio vidurys;

- Šiuo metu yra suburta nedidelė komanda, kuri atlieka paruošiamuosius darbus. Kai jau bus sukurtas stuburas, jo tobulinti pakviesime žymiai daugiau žmonių.

Tolimesnių darbų planas

- Patvirtinti pavadinimą;

- Sukurti pradinį internetinį puslapį (talpinti informaciją apie fondo kūrimo veiksmų seką);

- Apibrėžti fondo veiklos sritis;

- Kartu su teisininkais sukurti fondo veikimo nuostatus;

- Kartu su biologais sukurti ir patvirtinti įsigyjamų miškų atrankos kriterijus (kad kriterijai būtų tikslūs, aiškūs, skaidrūs. Pagal juos bus įsigyjami miškai);

- Paruošti viešinimo strategiją ir pradėti ją įgyvendint;

- Pradinės komandos paruoštu įstatų juodraščiu pasidalinti su visais norinčiais ir pakviesti juos peržiūrėti ir siūlyti savo įžvalgas;

- Atsižvelgus į įstatų projekto papildymus bei kartu su teisininkais baigti ruošti įstatus;

- Įkurti fondą (2019 metų lapkričio vidurys);

- Įsigyti pirmuosius miškus;

- Pakviesti visus prisijungti prie fondo veiklos;

- Vykdyti fondo veiklą „visa jėga“.

Suprantama, kad galbūt daliai žmonių atrodo, kad metai fondo įkūrimui yra ilgas laikotarpis ir tai padaryti būtų galima žymiai greičiau. Bet mums atrodo, kad mes šiuo, bene svarbiausiu kūrimo etapu, negalime sau leisti daryti klaidų. O tai reikalauja laiko.

Dar kartą ačiū kad domitės ir nekantraujam, kada galėsime su Jumis pasidalinti jau nuveiktais darbais.